Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 0-3 του Παναθηναϊκού στο Κορωπί σ' αγώνα για το Πρωτάθλημα Super League K-15.

Σ' αγώνα της 7ης ημέρας του Πρωταθλήματος Super League K-15 που διεξήχθη το μεσημέρι του Σαββάτου στο Κορωπί ο Ολυμπιακός επικράτησε με 0-3 του Παναθηναϊκού.

Η ομάδα του Νίκου Τοπολιάτη κυριάρχησε απόλυτα στον αγωνιστικό χώρο και είχε ευκαιρίες ειδικά στο 2ο ημίχρονο να πετύχει περισσότερα γκολ. Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο 38' με 1-0 χάρις σε γκολ του Τσακίρη και στο 2ο ημίχρονο με σουτ του Μούγιου στο 65' και στο 80' έφτασε στο 3-0 τον δείκτη του σκορ!

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Χριστοδουλής, Βαγιαννίδης, Παρασκευόπουλος, Μπάκος, Αλεξανδρόπουλος, Μαυρουδής, Ηλιάδης, Ζαγαρίτης, Τζαβίδας, Αλεξόπουλος (70’ Κώστας), Ντοματάς.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σφύρλας, Γκοτζαμανίδης, Τασιάς, Μαρτίνης, Κωνσταντινίδης, Γλυνός, Ράμα (70' Μποσκουϊδης), Φέκας (68' Τσέργας), Κουλουριώτης (50' Μούγιος), Κοτσιανούλης (80' Καλιμούκος), Τσακίρης (78' Μικρός).