Την Παρασκευή το βράδυ αγωνιζόταν η Μαλίν με την Κλαμπ Μπριζ για το βελγικό πρωτάθλημα, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 2-0. Οι περσινοί πρωταθλητές Βελγίου άλλωστε διαθέτουν και φέτος μία αρκετά καλοδουλεμένη ομάδα από τον προπονητή Πρεντόμ.

Στο παιχνίδι υπήρχε όμως και ερυθρόλευκο ενδιαφέρον, καθώς στη γηπεδούχο ομάδα έχει παραχωρηθεί δανεικός από τον Ολυμπιακό, ο Δημήτρης Κολοβός.

Ο 23χρονος μεσοεπιθετικός μετακόμισε στο Βέλγιο για να πάρει παιχνίδια στα πόδια του και ο προπονητής του, τον έβαλε στο ματς στο 84’, παρόλα αυτά ήταν πολύ δραστήριος και αυτός που έχασε την καλύτερη στιγμή της ομάδας του.

Πιο συγκεκριμένα 6 λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, η μπάλα κατέβηκε μπροστά του μέσα στην περιοχή, όμως το τελείωμά του δεν ήταν το καλύτερο δυνατό, καταλήγοντας στην αγκαλιά του αντίπαλου γκολκίπερ.

Μετά την ενέργεια που έβγαλε στο 10λεπτο που αγωνίστηκε και αν συνεχίσει έτσι ο Κολοβός, σίγουρα θα πάρει πολλές ευκαιρίες στη νέα του ομάδα.